Хто стоїть за Бунтократією?

Бунтократія

Останнім часом деякі націоналістичні рухи України почали спекулювати на тому, що Бунтократія — це нібито їхній проект. Настав час розставити крапки над «і»:

Ми не належим до жодної націоналістичної організації.

Ми не належим до жодної політичної партії.

Ми не належим до будь-яких інших угрупуваннь, структур чи спільнот.

Багато хто пов’язував нас з полком «Азов». Перший таку думку висловив ватний блогер colonelcassad ще у 2015 році, коли Бунтократія була здебільшого арт-проектом про різноманітні бунти на території СНД.

На підтвердження своєї думки, colonelcassad навів, я підозрюю, один єдиний аргумент — це схожість нашого руничного тризубу та символу «Ідея Нації», що використовує «Азов» на своїх шевронах. Схожість доволі віддалена, треба зазначити. Але ватна пропаганда навіть у 1988 році народження знайде фашизм, то ж нічого дивного.

Дещо пізніше, коли Бунтократія ідеологічно подорослішала, у нас справді публікувалися (та публікуються) активісти Національного Корпусу — партії, що складається з колишніх військових полку «Азов». Саме це комусь дає підстави називати нас «проектом Азову». Але тоді виходить, що ми також проект С14, Традиції і Порядку та Правого Сектору.

Так. Багато з наших авторів є членами тієї чи іншої націоналістичної організації. Та ми ставимося до цього суто позитивно. Бо сила націоналістів у єдності. Сподіваємось, що географія рухів наших авторів буде й надалі рости. Як й аудиторія нашого журналу.

Щодо грошового питання. Бунтократія фінансується з особистих коштів членів редакції. Наш гешефт — це ви — наші читачі. Ваші коментарі, критика чи зауваження. Саме ви змушуєте нас робити те, що ми робимо. Наш гешефт — це можливість «плюнути у вічність» гарним текстом та гарною картинкою, які не будуть прив’язані до часу написання, а будуть жити вічно, отримуючи друге, чи трете, чи п’яте-десяте життя, відповідно того, як цей матеріал буде поширюватися у мережі. Наш гешефт — це Україна майбутнього, де націоналізм буде правлячою ідеологією. Та ми плекатимемо надію, що у цьому буде також наш незначний внесок.

Ми насправді маємо багато претензій до кожної з націоналістичних організацій часів незалежної України, але відкрито не збираємось критикувати жодну. У нас під боком найкращий приклад, що буває, коли націоналісти гризуться. Строк за картинку у соцмережі та національна держава для чеченського народу.

Проте ми залишаємось та будемо залишатися повністю незалежними, тому що вважаємо, що партійні структури створюють обмеження, що загрожують перетворити наш стильний націоналістичний глянець на партійну «газєтьонку» з поверхневою аналітикою та сухою канцелярською мовою.

То хто стоїть за Бунтократією?

Ви. Наші читачі. Українці. Насолоджуйтесь справами рук наших. Це робиться для вас.