Референдум в Каталонії

21 століття — час національних держав. Цього не розуміють тільки так звані космополіти, ліберали, лібертаріанці та інші люди без корінь, без крові та без мозку.

Вони можуть уявляти собі у своїх веселкових світах що завгодно, але ми — інтелектуально повноцінні люди — розуміємо: все, що відбувається у світі, веде до формування не економічних союзів, а до держав, відокремлених за ознакою національності.

То, що Україна зараз незалежна від Росії сталося не через економічну доцільність, а через наявність у українців національної свідомості, що радикально відрізняється від російської. Та кожен, хто намагається загнати нас у іншу геополітичну залежність — відірваний від сучасного життя дурень.

Події, що зараз відбуваються в Іспанії, тобто, вибачте, майбутній незалежній Каталонії — краще тому підтвердження. Ліберали строчать «статєйкі», що каталонці хочуть від’єднатися виключно через економічні причини, а самі хворі знаходять тут «рускій слєд». Але, любі наші космополіти, все, що ми бачимо — це ще один факт недоцільності ЄС та будь-яких інших геополітичних союзів, що заперечують поняття нації.

Якщо нація сильна — вона придушує прояви сепаратизму. Вирішує це дипломатично. Підкуповує еліти. Проводить культурну асиміляцію через закони та пропаганду. Іспанці не є сильною нацією. Проблема Каталонії не з’явилася вчора, вона існувала давно. Та все, що зробили іспанці, щоб придушити сепаратизм у своєї державі — вимкнули світло та нагнали мусорів, щоб бити старих та жінок.

Та не починайте волати про Крим та Донбас. Цей приклад тут недоречний. Кримчани та жителі Донбасу не мають власної нації. У цьому випадку йшлося про приєднання до іншої держави.

Каталонці не приєднуються до Франції. Вони формують власну країну на принципах власної національної свідомості. Та таких держав у майбутньому буде все більше і більше. Різні Каталонії та Курдистани — кращий тому приклад. Задача маленької нації — здобути свою незалежність. Задача великої нації — захистити свою територіальну цілісність.

Той, хто переможе — має право на існування.