Чому 5.10 — ліва партія?

Сьогодні націоналісти розтрощили офіс лібертаріанської партії 5.10. Мені, загалом, абсолютно байдуже, яка тварина осквернила стели у Запоріжжі: активісти 5.10 чи «третя сторона». Сьогодні ця псевдопартія була опущена та по заслузі.

Найбільше мене обурила заява тіпа партії 5.10, що їх офіс розтрощили радикальні ліві. Це, якщо не знаєте, така мода у лібертаріанців —гордо величати себе правими, а націоналістів зневажено записувати у лівих. Але нічого. Зараз ми усе розкладемо по полицям та розберемося, хто ж тут лівий.

Почнемо з цього інтерв’ю лібертаріанського фюрера — Гєни Балашова:

— Легалізація маріхуани?
— Да.
[…]
— Одностатеві шлюби?
— Нормально. Человеческое тело по либертарианству принадлежит человеку. Что он с ним делает — это его право.
— Чи має держава регулювати право на аборт?
— Нет, это право женщин. Как и проституция. Хочет — продает свое тело, хочет — нет.

А зараз, мої маленькі псевдоправачки, я вам поясню, як працює дихотомія правих та лівих.

Дивіться, є економічно праві, є політично праві. Теж саме й з лівими. У економічному відношенні сучасний націоналізм дійсно полівішав. Але в умовах боротьби з глобалізацією — це абсолютно виправдано.

Не зважаючи на відносно ліву економічну повістку, націоналісти у політиці дотримуються істинно правих цінностей. А саме: пріоритет національних інтересів, збереження інституту сім’ї, консервативні цінності, традиція та культура як стовпи, на яких тримається європейська цивілізація.

Якщо ви ці речі заперечуєте (а 5.10 заперечує, як ми узнали з інтерв’ю вище), ніяка права економічна програма не зітре з вас клеймо лівака.

Тим паче, що у 5.10 весь сенс людського буття зводиться до товарно-ринкових відносин, пріорітету «риночка» та, як наслідок, до тотального споживання. Карл Маркс у своїй відомо якій праці проголошував виробничо-трудові відношення поміж людьми основою людського життя.

Таким чином, 5.10 програмно закріплює за собою звання ліваків. Маргінальні економічні теорії австрійських бариг для них цінніше, ніж культурна спадщина власної нації.

На грошах світ клином не зійшовся. Існують важливіші цінності. Згадайте це, коли у наступний раз надумаєте осквернити чиюсь святиню.

Автор: Платон Павленко

zlochin_kara2